شبکه های اجتماعی
 

بلاگ

مبل ایران هنر - moble iran honar

مراحل تولید مبلمان سلطنتی در مبل ایران هنر

  |   دسته بندی نشده   |   بدون دیدگاه

چوب بری

در مرحله اول چوب های به کار رفته در تولید مبل ایران هنر که عمدتا از نوع راش بوده که در ابعاد مختلف از جنگل تهیه شده اند و به صورت تخته الوار، به انبار ها منتقل می شوند. الوار ها در انبار نگه داری میشوند تا زمانی که از خشک بودن کامل قسمت های مختلف آن اطمینان حاصل شود پس از خشک شدن کامل چوب، مرحله تولید مبلمان آغاز می شود .
مبلمان ایران هنر

تهیه قالب اولیه

الوارهای چوب ابتدا در کارگاه ها سالن های چوب بری برش خورده و بر اساس نوع مبلمان به قطعات مختلف تقسیم شده ، در قسمت دیگر با توجه به الگوهایی که بر روی قطعات طراحی می شود به حالت و قطعات اولیه مبل تبدیل می شوند.
مبلمان ایران هنر

منبت کاری مبلمان

اکنون این قطعات برش خورده که فرم نهایی خود را پیدا کرده اند ، جهت حک نقوش منبت به دستان هنرمندان تولیدی مبل ایران هنر سپرده می شود. در کارگاه های منبت کاری بر روی کلیه قطعاتی که قبلا آماده و مونتاژ شده اند ، نخست طراحی اولیه صورت می گیرد و سپس توسط استادان منبت کار با توجه به طراحی ها و نوع مبلمان منبت می شوند.

رنگ کاری مبلمان

در مرحله بعد مبلهای نیمه آماده (کلاف های خام) ، ابتدا با استفاده از لیسه کاری و سنباده های مختلف به صورت صیقلی و نرم و صاف در آمده ، آماده رنگ اولیه می شوند. سپس تمامی سطوح با سیلر – کیلر پوشش داده شده ، آماده رنگ پاشی و جلا کاری می شوند، در این قسمت با توجه به برخی سفارش ها ، مبلمان سلطنتی ( منبت شده ) جهت تزئینات بیشتر به سالن ورق کاری منتقل شده ، قسمت هایی از منبت مبل و یا تمامی آن با ورق طلا پوشش داده می شود و جهت رنگ کاری به قسمت مربوط هدایت می گردد تا مراحل جلا کاری و پوشش نهایی بر روی مبلمان صورت گیرد. بعد از آن به سالن رنگ خشک کنی منتقل و آماده رویه کوبی می گردد .

رویه کوبی مبلمان

بعد از خشک شدن رنگ مبل ها آنها به کارگاه های رویه کوبی منتقل می شوند. در سالن رویه کوبی مبلمان ، ابتدا قسمت های مورد نیاز که معمولا کف و پشت مبل را شامل می شود ، فنر بندی شده و سپس با استفاده از قطعات فوم شکل اصلی خود را باز می یابد و در انتها نیز با توجه به سلیقه و سفارش مشتری ، مبلمان یا پارچه دلخواه آراسته می شود.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه