شبکه های اجتماعی
 

بلاگ

انواع پارچه مبل

  |   دسته بندی نشده   |   بدون دیدگاه

یکی از مواردی که در هنگام خرید مبل از اهمیت زیادی برخوردار است پارچه مبل است که یکی از مهم ترین اجزای مبل محسوب میشود و در هنگام خرید توجه زیادی باید به آن داشت. مرغوب بودن جنس پارچه رومبلی و کیفیت بالای آن باعث افزایش طول عمرمبل شده، پس قبل از خرید مبل باید به جنس پارچه مبل مورد نظر توجه داشت .

انتخاب پارچه مبل تا حدود زیادی وابسته به دکوراسیون منزل شما و همچنین سلیقه شما میباشد. در هنگام خرید مبلمان به جنس پارچه آن توجه کنید زیرا اگر جنس پارچه مرغوب نباشد به مرور زمان با استفاده از آن مرغوبیت خود را از دست می دهد و پس از مدتی مبلمان شما زیبایی و نشیمن اولیه خود را نخواهد داشت. باتوجه به مدل های مختلفی از مبلمان که وجود دارد از پارچه های رومبلی مختلفی نیز می توان استفاده کرد که ما به بررسی تعدادی از آنها می پردازیم.
برای انواع مبلمان از چه پارچه هایی می توان استفاده کرد؟
بهترین جنس پارچه مبل چیست؟
با کیفیت ترین پارچه رومبلی چیست؟

پارچه مبلی از جنس چرم:

مبل ایران هنر - furniture - moble iran honar
امروزه استفاده های زیادی از پارچه چرم در ساخت مبل می شود از جمله استفاده در مبل راحتی، مبل کلاسیک و صندلی اداره ها به کار برده می شوند دلیل این محبوبیت این است که حالت رسمی تری نسبت به دیگر پارچه مبل ها دارند اما در عین حال تنوع رنگی زیادی ندارند. مهم ترین مزیت پارچه چرم این است که به آسانی تمیز می شود و آب از بافت آن عبور نمی کند و به راحتی هم کثیفی ها از روی آن پاک می شود ولی چرم ها آسیب پذیرند و معایبی نیز دارند از جمله این که اگر روی آن خراش افتاده باشد باعث سوراخ شدن پارچه رومبلی می شود؛ چربی به مرور زمان بر روی آن مانده وهمچنین در اثر عرق کردن پارچه های چرم حالت چسبنده به خود میگیرند.

پارچه مبلی از جنس مخمل:

مبل ایران هنر - furniture -moble iran honar

پارچه های مخمل یکی دیگر از انواع پارچه مبل بوده که به دلیل تنوع در رنگ طرفداران زیادی دارند و هیچ وقت  نیزاز مد نمی افتند . این پارچه ها شامل انواع مختلفی بوده این دسته ازپارچه های رومبلی پارچه های گرمی هستند که به عنوان رومبلی و پارچه کوسن استفاده می شوند. عمر این نوع پارچه زیاد است اما تمیز کردن لکه ها و کثیفی ها از روی آنها سخت است ،این نوع از پارچه مبلی در اثر گذشت زمان با نشستن بر روی آن دچار سایش می شود و همچنین با برخورد آب به آن باعث از بین رفتن بافت های آن می شود.

پارچه مبلی از جنس ساتن:

مبل ایران هنر - furniture -moble iran honar

پارچه های ساتن کیفیت و زیبایی چندانی ندارند و برای استفاده به عنوان  پارچه رومبلی مناسب نیستند. نشستن بر روی مبلی که از پارچه ساتن است راحت نیست و لکه و کثیفی از روی آن به سختی پاک می شود، تنها مزیت آن تنوع رنگ این نوع پارچه است.

پارچه مبلی از جنس گلیم:

مبل ایران هنر -furniture - moble iran honar
استفاده از پارچه گلیم بر روی مبل هایی که از چوب ساخته شده اند مدتی است که رواج یافته، این پارچه ها بافتی ضخیم دارند، هزینه این پارچه ها نسبت به سایر پارچه ها بیشتر است ولی پارچه های مقاومی هستند. این پارچه ها چون طرح شلوغی دارند لکه و کثیفی بر روی آنها زیاد دیده نمی شود ولی پاک کردن آن کار آسانی نیست.

پارچه مبلی از جنس مازراتی:

مبل ایران -moble iran honar - furniture

نوعی دیگری از پارچه مبل، پارچه مازراتی است که این پارچه ها از سایر پارچه ها ضخیم تر بوده و دوام بیشتری هم دارند همچنین دارای نرمی و لطافت خاصی هستند. پارچه مازراتی دارای بافت برجسته بوده و سطح صافی ندارد که پس از مدتی این برجستگی ها از بین می رود.این نوع از پارچه رنگ بندی های زیادی دارد که هر کس به راحتی رنگ مورده علاقه خود را متناسب با دکوراسیون منزل می تواند انتخاب کند. در هنگام نشستن و یا خوابیدن طولانی مدت بر روی مبل هایی که پارچه مبل آن از نوع مازراتی است گرمای زیادی تولید می شود که یکی از معایب این پارچه بوده، عیب دیگر آن این است که اگر آب روی آن ریخته شود به تمام بافت آن نفوذ می کند.

انتخاب با کیفیت ترین پارچه مبل:

میزان استحکام و جنس پارچه مبل امر مهمی است که در هنگام خرید مبلمان به آن باید توجه کرد زیرا که با داشتن جنس مرغوب ، طول عمرپرچه  زیاد شده و هزینه شما را برای تعمیر کم می کند. توجه داشته باشید پارچه مبلی را که انتخاب میکنید کشی نباشد چون به مرور زمان جای شخصی که بر روی آن می نشیند می ماند .  برای اطمینان از کشی نبودن پارچه  آن را بکشید اگر کش نیامد، جنس پارچه خوب است.
در هنگام خرید مبل به محل دوخت پارچه رومبلی توجه کنید، اگر جای دوخت به صورت سوراخ بزرگ بود یعنی پارچه مبل از استحکام کمی برخوداراست و اگر جای دوخت معلوم نباشد یعنی پارچه مبل از استحکام زیادی برخودار بوده، بر روی خواب پارچه مبلی دست بکشید و اگر در جهت برعکس خواب دست کشیدید و پارچه به حالت اولیه خود برگشت یعنی از استحکام خوبی برخوردار است.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه